Zabava

Objavljeno 31.05.2026 | autor vugla

Holanđani ubrzavaju električnu tranziciju uvođenjem penala: Službeni dizelaši i benzici biće skuplji

      

Holandska vlada tvrdi da je mera osmišljena da bi ubrzala prelaz na baterijsku električnu mobilnost.Prema novoj naknadi, poslodavci moraju da plaćaju poreskim vlastima mesečnu dodatnu naknadu u iznosu od jedan posto zvanične liste cene benzinskog ili hibridnog vozila. Za automobil s preporučenom cenom od 35.000 €, to rezultira mesečnom naknadom od 350 €. Poslodavci moraju sami da snose troškove i ne smeju da ih prenose na zaposlene. Dodatna naknada zato u potpunosti pada na poslodavca. Naplaćuje se uz redovne oporezive beneficije koje zaposleni već plaćaju za

Izvor: Auto blog Dalje




Back to Top ↑

Exit mobile version