Kolumna Dora ili zašto Srbi ne mogu bez kuće cveća
Gledala sam Bitefovu „Doru ili ko će da prošiva prsluke“, kad je pre dve sedmice gostovala u Beču na letnjoj manfiestaciji Festwochen.Drago mi je što mogu da potvrdim da beogradski umetnički duh i dalje pravi dobro pozorište, čak i kad spada u kategoriju pita od glošeg materijala. Nema boljeg dokaza da je teatar jedno, život drugo, a supa od šargarepe nešto sasvim treće. U prologu su posetioci dobili pola sata da se o mučeništvu blokadnih svetaca uvere na osnovu izloženih Arma Christi, od lanaca, preko poništenog pasoša, do bele ruže poprskane (pozorišnom) krvi. Gde god da krenu, opet Srbi
Izvor: Euronews Dalje





















