Skandal na RTS: „Crnci nemaju koncentraciju za više od 60 minuta“
Nekadašnji reprezentativac Jugoslavije Rade Bogdanović privukao je pažnju svojim izjavama tokom gostovanja u emisiji Radio-televizije Srbije (RTS) posvećenoj Svetskom prvenstvu.Analizirajući utakmicu između Belgije i Irana, koja je završena rezultatom 0:0, Bogdanović se osvrnuo na crveni karton belgijskog defanzivca Natana Ngoja u 66. minutu. Ngoj je isključen zbog faula kao poslednji igrač u odbrani, a Bogdanović je tim povodom rekao. „Nisam rasista, ali ovi crnci nemaju koncentraciju da izdrže duže od 60 minuta. Igrao sam sa njima. Ranije smo morali da štitimo naše igrače kako ne bi napravili grešku, takav je savremeni fudbal. Na
Izvor: Sport klub Dalje
