Iz Grada

Objavljeno 27.06.2026 | autor vugla

Tramp: "Homeiniju je bilo drago što smo ubili Solejmanija" VIDEO

      

Predsednik SAD Donald Tramp rekao je da je iranskom rukovodstvu bilo drago što je američka vojska ubila komandanta Kuds snaga Iranske revolucionarne garde (IRCG) Kasema Solejmanija.Tramp je tom prilikom doživeo novi gaf, jer je tokom izlaganja pomešao pokojnog vrhovnog vođu Alija Hameneija, koji je ubijen tokom nedavnog izraelsko-američkog rata sa Iranom, i Ruholaha Homeinija, koji je preminuo 1989. godine. "Homeini i ostali u Iranu su bili srećni što sam ubio Solejmanija. Jer su ga se i oni plašili", rekao je Tramp na događaju organizacije "Faith and Freedom Coallition". "To je jedan od najvažnijih događaja u poslednjih sto godina. On je bio

Izvor: B92 Dalje

Tags: , ,




Back to Top ↑

Exit mobile version