Sport

Objavljeno 24.02.2024 | autor vugla

Košarkaši Srbije pobedili Finsku na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, Mitrović i Avramović doneli trijumf „orlovima“

Facebooktwitterredditlinkedintumblrmail

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Finsku rezultatom 77:61 (17:20, 19:14, 22:17, 19:10) u prvoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2025. godine.Utakmica u dvorani “Aleksandar Nikolić” prelomljena je krajem treće četvrtine i početkom poslednje kada su vođstvo gostiju od 48:41, serijom 26-3 došli do prednosti od 16 poena (67:51). Naredni meč u kvalifikacijama ekipa selektora Svetislava Pešića igra u gostima protiv Gruzije u ponedeljak 26. februara (18.00). Ekipa Svetislava Pešića 25 minuta se mučila sa Fincima, a iako su i u najavi meča svi znali da trojke najjače oružije gostiju nisu uspevali da zaustave

Izvor: Danas Dalje

Tags: , , , ,