Mercedes pooštrava štednju, odgađa radnički dodatak
STUTTGART – Mercedes-Benz je bio prisiljen pooštriti štednju, a najnovija mjera je odgoda izvanredne isplate radnicima dogovorene kolektivnim ugovorom. Taj dodatak bio je predviđen za srpanj.Uprava je obavijestila zaposlenike u pismu, u koje je agencija dpa imala uvid. Zasad nije jasno o kojem se točno iznosu radi, ali obično se radi o 18,4 posto mjesečne plaće. U pismu je Mercedes naznačio da strukturni troškovi proizvodnje u Njemačkoj, posebno troškovi rada, više nisu konkurentni u međunarodnim usporedbama. Istodobno, uprava je najavila raspravu s radničkim vijećem o produljenju radnog vremena bez dodatne plaće za nadolazeće tjedne. Prema kolektivnom
Izvor: SEEbiz Dalje





















